Kdy se vyplatí pojištění odpovědnosti za škodu?

Česká asociace pojišťoven na podzim 2016 spustila preventivní web www.denblbec.info kde informuje k čemu je dobré mít pojištění odpovědnosti za škodu z běžného občanského života. Zároveň zde popisuje situace, jaké situace kryje pojištění odpovědnosti za škodu a jakou škodu v nich můžeme způsobit.

Zde jsou některé z nich.

Místo lásky škvarek

Honza napustil vířivku, koupelnu provoněl exotickou vůní, v obýváku připravil vychlazené víno a zapálil svíčky. Zapomněl ale na jedno, na mocnou přitažlivost svíček a hořlavých záclon. Když s přítelkyní Milenou vyšli z koupelny do obýváku, nestačili zírat. Vítr z pootevřeného okna musel fouknout do záclon, ty chytly od blízkých svíček, od nich zas žaluzie, od těch proutěné křeslo na balkóně a od něj celá lodžie. Než přijeli hasiči, z lodžie přeskočila jiskra k sousedům. Shořela i jejich lodžie a elektrokolo, které v ní bylo.

Škoda na cizím majetku celkem: 56 300 Kč (totální škoda na elektrokole 48 000 Kč, škoda na ostatních poškozených věcech na sousedově balkoně 1 500 Kč, náklady na čištění a výmalbu sousedovy lodžie 6 800 Kč)
Škoda byla plně uhrazena z pojištění odpovědnosti za škodu, které měl klient sjednáno.

Vzhledem k tomu, že má Honza sjednáno též pojištění domácnosti (a pojištění odpovědnosti v rámci něj), zaplatí mu pojišťovna i škodu, která vznikla v jeho domácnosti.

il paní, která čekala na jiný spoj. Žena následkem pádu na obrubník utrpěla vícečetnou zlomeninu zápěstí, která si vyžádala dvě operace.

Škoda celkem: 250 000 Kč (škoda včetně ušlého zisku po dobu léčby a ztížení společenského uplatnění)
Škoda byla plně uhrazena z pojištění odpovědnosti za škodu, které měl klient sjednáno.

Porovnání pojistek na blbost

Neváhejte a kontaktujte nás!

604 294 804

Nebo nám zanechte na Vás telefon a my vám zavoláme ve vybranou hodinu zpět.

 

Takový hodný pejsek!

Jezevčík paní Jarmily byl vychovaný pejsek. Na slušné vychování však zapomínal, když se v blízkosti objevila nějaká fenka. Při jedné pravidelné procházce zahlédl v parku zřejmě hárající psí kamarádku. Nic nepomohlo vodítko, zkušeně se vysmekl z obojku a vyrazil za ní. Problém byl v tom, že mezi ním a parkem byla silnice. Zmatení řidiči dvou právě projíždějících aut nechtěli jezevčíka srazit, a tak intuitivně strhli volanty, bohužel přímo na sebe. Pejsek vše přežil ve zdraví, ale při srážce byla obě vozidla poškozena a jeden řidič skončil s lehčím zraněním v nemocnici.

Škoda celkem: 192 000 Kč (škoda na vozidlech 120 000 Kč, škoda na zdraví zraněného řidiče 60 000 Kč, škoda na oplocení pozemku třetí strany 12 000 Kč)
Škoda byla plně uhrazena z pojištění odpovědnosti za škodu, které měla klientka sjednáno.

Ach ty děti 🙂

Paní Kateřina vyrazila se svou pětiletou dcerou Aničkou na narozeninovou oslavu k její kamarádce. Rodina kamarádky žije ve velkém domě společně s prarodiči. Když šla Anička na toaletu, všimla si na umyvadle kelímku se zvláštním obsahem. Byla to zubní protéza. A protože z domova nic takového neznala, řekla si, že ta ošklivá věc tady asi nemá co dělat a je potřeba ji nějak šikovně zlikvidovat. Pohotově ji spláchla do záchodu. Když se za půl hodinky začal dědeček po zubní náhradě shánět, Anička nezapírala, přiznala se, vlastně ani nechápala, že udělala něco špatně. Na rozdíl od Kateřiny, které bylo jasné, že škodu za spláchnuté zuby bude muset uhradit.

Škoda celkem: 4 000 Kč (cena zubní protézy)
Škoda byla plně uhrazena z pojištění odpovědnosti za škodu, které měla klientka sjednáno.

 

Tuhle tramvaj nedoběhl

Pan Zdeněk je zavalitější postavy a také občas bojuje s časem. To je kombinace, která mu způsobila pěknou nepříjemnost. Hnal se z práce na tramvaj. Těšil se, až bude doma, a tak, ač to není jeho zvykem, rozběhl se, aby tramvaj, která právě vjížděla na zastávku, dohonil. Nebyl moc dobrým běžcem. Takže, když své tělo rozpohyboval, klátil se ze strany na stranu. Posledním skokem chtěl doskočit na nástupní ostrůvek, noha mu však při došlapu podklouzla a on celým svým tělem srazil paní, která čekala na jiný spoj. Žena následkem pádu na obrubník utrpěla vícečetnou zlomeninu zápěstí, která si vyžádala dvě operace.

Škoda celkem: 250 000 Kč (škoda včetně ušlého zisku po dobu léčby a ztížení společenského uplatnění)
Škoda byla plně uhrazena z pojištění odpovědnosti za škodu, které měl klient sjednáno.

 

 

Srovnejte pojistky na blbost během 1 minuty ještě dnes31. 10. 2020Porovnej nabídky pojistění

 

 

Nechce se vám pojištění sjednávat online? Nevadí!

Nechte nám na sebe telefonní číslo a my pojištění sjednáme za vás!